Přihlášení do MobitoZatímco GSM banking je starší forma přímého bankovnictví, která už v současné době není moc používaná, pravým opakem je služba Mobito. Jedná se o unikátní mobilní peněženku, díky které můžeme rychle a jednoduše platit v obchodech, na internetu, posílat peníze z jednoho mobilního telefonu na druhý nebo si na něm dobíjet kredit. Jak probíhá registrace a přihlášení k této aplikaci? Abychom mohli mobilní peněženku Mobito začít používat, nejdříve se do ní musíme zaregistrovat. To provedeme přímo v našem internetovém bankovnictví Servis 24. Přihlásíme se do něj a v záložce nastavení zvolíme položku Mobito. Nastavíme si telefonní číslo, na kterém budeme službu používat a e-mailovou adresu, ze které registraci dokončíme. Vyplníme také číslo bankovního účtu pro převod peněz z Mobita zpátky na účet. Dále zaškrtneme možnost Umožnit okamžité nabíjení Mobita přímo z mobilu a nastavíme období, pro které bude platit limit pro platby přímo z účtu a nabíjení. Pak si zvolíme maximální částku inkasních plateb a na závěr transakci autorizujeme buď prostřednictvím autorizační esemesky nebo klientským certifikátem. Klikneme na tlačítko Odeslat a pak na Odhlásit a dokončit aktivaci. Následně budeme přesměrovaní přímo na portál Mobito, kde aktivaci dokončíme. Na mobil nám přijde esemeska s ověřovacím kódem, který zadáme do políčka na monitoru a nastavíme si přihlašovací heslo a bezpečnostní text. Pak si vybereme formu, jakou budeme na Mobito přistupovat – buď přes Android, iOS, nebo zprávy na displej u ostatních typů mobilů vyjma Windows Phone. Aplikaci Mobito si stáhneme, resp. spustíme přes číslo *135*#  a nastavíme si nový PIN. Tím aktivaci služby dokončíme a můžeme případně provést další nastavení přímo v Mobito portálu.

Servis 24 a dobíjení kreditu na mobilních telefonech

Jednou z funkcí, kterou nabízí většina internetových bankovnictví českých bankovních institucí, je dobíjení kreditu na mobilních telefonech. Tuto službu poskytuje i Česká spořitelna a její přímé bankovnictví Servis 24. Můžeme si tak snadno a pohodlně dobít kredit na svém mobilu a to u všech tří operátorů – O2, T-Mobile i Vodafone.  Kromě internetového bankovnictví můžeme k dobití kreditu využít i některý z mnoha bankomatů, kterých má Česká spořitelna nejvíce ze všech bank v ČR. V případě, že si budeme chtít dobít kredit přes Servis24 Internetbanking, přihlásíme se na náš účet, zvolíme záložku Účty a vybereme Mobilní platby. Nejdříve zadáme parametry mobilní platby a klikneme na tlačítko Pokračovat. Poté transakci autorizujeme a to buď autorizační esemeskou nebo klientským certifikátem. Na závěr klikneme na tlačítko Odeslat. Celková částka však nesmí překročit 10 000 Kč pro jeden účet a jeden obchodní den. Platbu si můžeme také uložit jako šablonu a při příštím dobíjení našeho kreditu tak budeme mít usnadněnou práci. Potvrzení o úspěšném dobití kreditu si můžeme nechat poslat esemeskou na vybrané telefonní číslo. I dobití z bankomatu je velmi snadné a využít k němu můžeme kterýkoliv z více než tisícovky bankomatů České spořitelny. Za službu není účtován žádný poplatek a funguje 24 hodin denně.

 Servis 24 na internetových stránkách České spořitelny

Pokud máme zájem o sjednání přímého bankovnictví Servis24.cz, ale potřebujeme více informací, nebo naopak už jsme jeho klienty, ale nevíme si s něčím rady, veškeré potřebné informace najdeme na webových stránkách České spořitelny na adrese www.csas.cz. Součástí stránek jsou samozřejmě i telefonické a e-mailové kontakty, seznam všech poboček, bankomatů atd.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací České spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:

Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!